/JAK ŁOWIĆ FEEDEROWO
wędkarstwo feederowe

JAK ŁOWIĆ FEEDEROWO

Często pojawia się pytanie jak łowić metodą feederową.

JAK ŁOWIĆ FEEDEROWO

Wędkarstwo Feederowe nie jest trudne, jak się ma odpowiedni sprzęt wędkarski.

Używanie odpowiedniej zanęty ma zasadnicze znaczenie, gdy łowimy z otwartym podajnikiem na wodach stojących. W moich oczach, bez względu na porę roku, potrzebujesz mieszanki zanętowej. Zimą jednak używam stonowanej słodkiej mieszanki.

Temperatura to ważny czynnik

Gdy temperatura spada, ryby na dużych otwartych jeziorach naturalnie wychodzą dalej. Nie zawsze jest to najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób łowienia, ale podejmowanie wysiłku, aby wyłowić dalsze ryby, opłaci się, gdy temperatura spadnie. Pamiętaj jak dobrze łowić. Dobrze przygotowany sprzęt wędkarski jest sukcesywną odpowiedzią na pytanie jak łowić!

Przygotuj się na przyspieszenie walki i pokonaj dodatkowy dystans, aby znaleźć rybę.

Dla mnie ta pora roku polega na zdobywaniu ryb krokoowo. Jeśli możesz zacząć łapać mniejsze ryby i pobierać ugryzienia na początku brania, możesz pracować nad budowaniem pływania i kierowaniem większych ryb później, gdy wprowadzą się, aby zobaczyć, co się dzieje. Często oznacza to rozpoczęcie od lżejszego sprzętu końcowego z mniejszymi przynętami.

Jednak wraz z postępem łowienia zobaczysz, jak poprawiają się ryby i pojawi się więcej wysokiej jakości ryb. Gdy to się stanie, należy je szybko i skutecznie wyodrębnić, przełączając na większe. Zamiast czekać na ugryzienia z tymi dużymi przynętami na początku łowienia, zacznij od mniejszych i zacznij używać tych większych, bardziej selektywnych przynęt, gdy ryby żerują. Przygotuj sprzęt wędkarski.

Użycie długości haczyka fluorowęglowego jest dużą zaletą przy łowieniu. Materiał ten jest prawie niewidoczny w wodzie, co stanowi dużą zaletę, gdy woda staje się wyraźniejsza, a ryby stają się ostrożne w zimie.

Materiał ten jest również sztywny, co sprawia, że ​​jest mniej podatny na plątanie się niż mono, a także idealny do rzucania długich kroków na podajniku.

ZAWSZE BIERZ PELETY

Jedną przynętą nie byłbym łowić z podajnikiem bez pelet. Powód? Po prostu ryby w całym kraju widzą je tak często. Są tanią i łatwą w użyciu przynętą, którą ryby uwielbiają jeść. Tworzą też mile widzianą karmę, która pomaga wyładować drogie przynęty, takie jak robaki i kółka.

Przy łowieniu feederowo łatwo staje się lekceważeniem dokładności. Ale dokładność jest ważniejsza niż kiedykolwiek w zimie. W dzisiejszych czasach sprzęt jest tak dobry, że bardzo łatwo jest być dokładnym. Większość bębnów posiada klips do linii, którego można użyć, aby za każdym razem trafić w tę samą odległość. To po prostu przypadek wybrania znacznika odległego i upewnij się, że celujesz w tym samym kierunku za każdym razem.

Patrząc na to, jak puścisz podajnik, naprawdę pomożesz swojej dokładności. Kiedy już ustalę miejsce, w którym chcę łowić ryby, mierzę, jak daleko to jest, używając pary kijków dystansowych. Daje to możliwość ustawienia łóżka paszy i budowania pływania w pewnej odległości, ale jeśli chcesz spróbować łowić dalej poza obszarem karmienia lub przed nim.

Wnioski nasuwają się same. Jak łowić feederowo, to tylko z dobrym sprzętem wędkarskim.