/Jak łowić – porady
jak lowic

Jak łowić – porady

Jak skutecznie łowić – porady zawodowców

1. Przyklej przynętę

Kiedy przewracam prawdziwą ciężką trawę, lubię zanurzać trochę super kleju na haku i przesuwać na nim robaka. Zakotwicza robaka na miejscu, więc go nie zgubisz. Wygrałem turnieje z tą techniką. 

2. Zmniejsz przynętę

Jeśli ryba nagle przestanie brać, ale wiesz, że są w pobliżu, obniż swoją przynętę i zmień prędkość pobierania. Przejdź od siedmiocalowego robaka do czterocalowego robaka. Wiele razy musisz zmieniać to dla większej ryby.

3. Przeciągnij linię do otworu miodowego

Jak łowić metodą spinningową? W przypadku spinningu opuść szpulę i przeciągnij ją około 50 metrów za łodzią w drodze do miejsca. Następnie zwiń to wszystko w całość. Przez resztę dnia nie będziesz miał żadnych załamań ani zwrotów.

4. Zapakuj

Noszę 25 różnych kolorowych długopisów, aby dostosować moje przynęty do korby. Jeśli umieścisz małą czerwoną linię tam, gdzie skrzela byłyby naśladujące krwawienie. Aby naśladować okonia, pomaluję pomarańczowe płetwy. Naśladowanie kolorów ryb to świetna metoda jak skutecznie łowić

5. Dopasuj przynęty korbowe

Rzuć przynętę i zwiń ją z powrotem. Obserwuj ją aż do łodzi. Powinien wrócić prosto. Jeśli biegnie w prawo, dopasuj oczko w lewo za pomocą szczypiec lub odwrotnie, jeśli biegnie w lewo. Nienaruszona przynęta nie będzie się prawidłowo prezentować i nie złapie ryb. To tajemnica łowienia. 

6. Gdy wszystko inne zawiedzie, użyj gruba

Używałem plastikowych pędraków, aby złapać wszystko, od basu po gatunek słonowodny, kiedy nic innego nie działało. Jest to subtelna przynęta, więc ryby nie muszą pływać tak szybko, aby ją złapać.

7. Obchodź się z rybami ostrożnie

Staram się nie obchodzić z rybą. Przytrzymaj go w dolnej części wargi i nie usuwaj jego szlamu. Ryby mogą chorować, jeśli nie mają szlamu, który je chroni. 

8. Naśladuj zwierzęta

W jeziorze wylęgają się różne zwierzęta, w zależności od pory miesiąca, i to jest zazwyczaj to, na co wpisują się ryby. Wypróbuj różne rzeczy – przynęty naśladujące żaby lub pędraki, tego typu rzeczy. Na pewno złapiesz ryby.

9. Niech twoja przynęta uderzy w dno

Po rzuceniu obserwuj, jak twoja linia spada bezwładnie, zanim ją zwijasz. To oznacza twoją przynętę na dole, w strefie uderzenia. Następnie, kiedy powoli zwijasz go, lekko potrząśnij drążkiem drugą ręką. Lepiej naśladuje robaka na żywo.

10. Znajdź jedzenie, znajdź rybę

Wypatruję czapli błękitnych, ponieważ polują na te same pokarmy, na które polują moje ryby. Kiedy znajdę czaple, wiem, że w pobliżu muszą być ryby.

10 wskazówek końcowych jak łowić ryby

1. Zapisz rozdrobnione robaki

Kiedy twoje plastikowe robaki zostaną podarte, zachowaj je. Bas lubi zasadzkę na zranioną ofiarę, więc pobity robak jest idealny do użycia, szczególnie w płytkiej wodzie.

2. Czerwień głupia ryba

W płytkiej pokrywie – drewno, pnie, kępy trawy – lubię używać przynęty z czerwoną lub różową główką i przynęty z czerwonymi haczykami. Czerwień sprawia, że ​​ryby myślą, że przynęta została zraniona, i będą ją gryźć. Skuteczna metoda jak łowić czerwienia.

3. Pomiń przynętę

Kiedy rzucasz, zatrzymaj się w połowie drogi zamiast podążać za nią, podobnie jak huśtawka w baseballu. To sprawia, że ​​przynęta uderza w powierzchnię wody kilka stóp przed Twoim celem, więc przynęta skacze nad wodą. To dobry sposób, aby dostać się do doków i innych struktur.

4. Trzymaj haczyki ostre, używam pilnika do ostrzenia haków za każdym razem, gdy łapię rybę i przed każdą podróżą. To trwa 30 sekund. Bas ma kościste szczęki, więc ostry haczyk jest bardziej podatny na penetrację ryby.

5. Spójrz na swoją wodę na żywo

Zawsze przyglądaj się wodzie, aby odpowiedzieć na pytanie jak łowić w tym miejscu.

6. Zmierz się z wiatrem

Poświęć trochę dystansu w swoich odlewach i połów wiatrem na twarzy. Bas zawsze płynie z prądem, więc lepiej dla nich znaleźć przynętę, zanim znajdą łódź. Dodatkowo, hałas wody uderzającej w kadłub odejdzie od miejsca, w którym łowisz, co jest dobre.

7. Ryba płytka na wiosnę

Na wiosnę bas wiszą na łóżkach do tarła. Skoncentruj się na płytkich obszarach, szczególnie w kieszeniach i zatoczkach chronionych przed wiatrem, ponieważ właśnie tam lubią strzec swoich jaj. Będą gryźć przynętę tak samo z irytacji, jak z głodu.

8. Uczyń swoją przynętę sezonową

Ryba zjada różne przynęty w zależności od pory roku. Ogólna zasada jest taka, że ​​na początku roku lubią raki, więc używaj wzorów w kolorze brzoskwiniowym. Latem i jesienią lubią shady, więc używaj chromowanych lub srebrnych przynęt.

9. Ryba przed burzą

Najlepszą porą na łowienie basów jest przejście przez front atmosferyczny. Ciśnienie sprawia, że ​​bas jest bardziej aktywny, więc obserwuj, jak przesuwa się ściana chmur. Gdy pogoda jest za ładna nie uda Ci się złowić go.

10. Ryby lubią robami

ciągle stukać w robaki, aby zdenerwować ją do brania. Ustawia się w osłonie i przypomina przynętę prezentowaną im pod różnymi kątami. Rzuciłem przynęty sto razy na to samo miejsce, aż w końcu dostałem ugryzienie.

5 porad morskich jak łowić

1. Dowiedz się, co robi fala

Fala jest najważniejszą rzeczą w rybołówstwie morskim. Obmywa rafy, każąc przynętom się ruszać, a ryby jeść. Zasadniczo w dni, w których masz wiele pływów, co oznacza, że ​​woda porusza się przez cały dzień, jest to dobry sposób na łowienie. W dni bez przypływu, czyli dzień, prawdopodobnie chcesz kosić trawnik.

2. Zostań bezzapachowy

Karmazyn ma zmysł węchu, więc noszę butelkę mydła lawowego, gdziekolwiek się udaję, aby pozbyć się zapachu gazu lub kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Nie chcę, żeby te zapachy dostały się na moje przynęty.

3. Trzymaj się z dala od śmieciowych ryb

Jeśli jest środek lata, chcesz trzymać się z daleka od głośnych obszarów, takich jak wraki statków i duże rafy, ponieważ tam przebywają rekiny i barakudy. Udaj się do obszarów o niskim profilu, takich jak żywe rafy i dna skalne. Najlepsze są łąki. Teraz już wiesz jak skutecznie łowić.

4. Zmień fluorocarbon po walce

Kiedy walczysz z rybą na przywódcy fluorowęglowodorów, staje się ona zestresowana i zmienia swoje właściwości chemiczne, stając się ponownie widoczna dla ryb. Więc kiedy złapiesz jakąkolwiek przyzwoitą rybę, chcesz zmienić tę linię, ponieważ prawdopodobnie nie złapiesz innej.

5. Wybierz odpowiednią przynętę w zależności od głębokości

Wędkarze powinni być świadomi, że najlepsze widzenie ryby pojawia się na powierzchni. W momencie, gdy przekroczysz 50 stóp w większości wód przybrzeżnych, spektrum kolorów staje się znacznie węższe. Użyj kolorowych przynęt w pobliżu powierzchni, a białe i ciemniejsze przynęty w głębszej wodzie, gdzie dolny klucz ryby na kontrast, a nie w kolorze.

5 porad dotyczących łowienia z dziećmi

Kevin Van Dam stał się pierwszym mężczyzną, który zarobił 2 miliony dolarów na basie w 2006 roku. Ale najbardziej lubi chwile spędzone z jego 10-letnimi bliźniakami, Jacksonem i Nicholasem. Właśnie to robił, kiedy dogoniliśmy go w rzadkim sobotnim niedzielnym turnieju. W ciągu dwóch minut od naszego przyjazdu Jackson miał rybę. Dla Kevina było to nie mniej ekscytujące niż złapanie kolejnego lunkera podczas Bassmaster Classic. Oto jego pięć najlepszych wskazówek, które pomogą dzieciom dostosować się do połowów.

1. Zacznij od sprzętu pasującego do rozmiaru dziecka

Wędka nie powinna być dłuższa niż sześć cali od wysokości dziecka. Kołowrotki z przyciskami to modele podstawowe i idealne dla dzieci.

2. Idź do małego stawu zamiast łódki

W ten sposób dzieci mogą biegać, jeśli się nudzą, a ty skutecznie możesz łowić

3. Treneruj jak najwięcej, żeby skutecznie łowić

Muszą to zrobić sami, ponieważ emocje są w walce. Walka z rybą dowolnej wielkości zmienia się w wielkie wydarzenie Dzieci.

4. Nawet jeśli jest gorąco, zapakuj spodnie i bluzę lub koszulę z długim rękawem

W wodzie jest chłodniej, a jeśli robaki zaczną gryźć, dzieci mogą się ukryć.

5. Uruchom dzieci z żywą przynętą zamiast przynęt

Robaki są idealne. Dobrze łapią ryby i bawią się dobrze. Po opanowaniu i przygotowaniu na przynęty używaj przynęt z odsłoniętymi haczykami, takimi jak przynęty korbowe i przynęty obrotowe. Są łatwiejsze w użyciu i łapią liczby.